Aktualności

Przyznano stypendia sportowe na 2021 rok

fot. MW - na zdjęciu R.Jurczyński, M.Wieszołek i K.Guzy

Gmina Ozimek od wielu lat wspiera sportowców, którzy zdecydowanie wyróżniają się na arenie krajowej, promują swoją postawą aktywny tryb życia oraz działają na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu w gminie. W tym roku ponownie przyznano najwybitniejszym sportowcom z naszej gminy stypendia sportowe, a otrzymali je – Marta Rakowska - pływanie, Rafał Jurczyński – lekkoatletyka i Karolina Guzy – cheerleading sportowy.

Podczas uroczystego wręczenia stypendiów Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek osobiście pogratulował im wysokich wyników sportowych, życząc jednocześnie wielu dalszych sukcesów i pomyślności w życiu osobistym.

Poniżej przedstawiamy naszych stypendystów:

Rafał Jurczyński od ok. 7 lat wyczynowo trenuje lekkoatletykę, a konkretnie specjalizuje się w biegach na 400m i 800m. Jest dwukrotnym Akademickim Mistrzem Polski, który w tym roku będzie walczył o trzeci tytuł. Angażuje się także w pracę z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Marta Rakowska to zawodniczka Sekcji Pływackiej UKS MOS w Opolu, która osiągnęła bardzo wysokie indywidualne wyniki sportowe oraz znaczące tytuły podczas rywalizacji w Zimowych Mistrzostwach Opolskiego Okręgowego Związku Pływackiego w Strzelcach Opolskich i w trakcie cyklu zawodów Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w Pływaniu w sezonie 2019/2020. Młoda pływaczka w 2020 r. została powołana przez Polski Związek Pływacki do składu Kadry Narodowej Juniorów – co jest zwieńczeniem jej dotychczas osiąganych wyników sportowych i uznaniem jej pozycji sportowej nie tylko na Opolszczyźnie, ale również w całej Polsce.

Karolina Guzy od 9 lat jest związana z tańcem - początkowo był to taniec nowoczesny, a obecnie - balet, jazz i modern – cheerleading sportowy. Uczęszcza na zajęcia do Niepublicznej Szkoły Baletowej - Szkoły Sztuki Tańca Ramada w Opolu. Regularnie uczestniczy w zawodach rangi ogólnopolskiej i światowej osiągając bardzo dobre wyniki.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-05-07 21:34
  • |
  • Licznik odwiedzin: 61 258 815